Kompromitacja w Dortmundzie. Borussia pokonana przez Stuttgart
Dodano: 2020-12-12 18:27:13

Wyświetleń: 121
Faworyt tego spotkania był jeden. To gospodarze mieli przeważać, prowadzić grę, strzelić kilka bramek i z łatwością zgarnąć cenne trzy punkty. Tymczasem to beniaminek ze Stuttgartu przejął inicjatywe i w 26 minucie Silas Wamangituka Fundu zamienił rzut karny na bramkę. 13 minut później wydawało się że Borussia wraca do gry. W 39 min. Giovanni Reyna pięknym strzałem pokonuję bramkarza gości Gregora Kobela i zrobił się remis.

Niestety dla kibiców BVB jak się później okazało to było ostatnie trafienie dla faworytów tego spotkania. W drugiej połowie popularni "Die Schwaben" urządzili sobie istny koncert strzelecki. Na 1-2 w 53min. strzela ponownie Silas Wamangituka Fundu, a chwile później Philipp Foerster podwyższa na 1-3 i Roman Burki odprowadza piłkę wzrokiem.

Nie minęły trzy minuty i mamy czwartą bramkę dla gości. Tanguy Coulibaly pięknym rogalem w długi róg pokonuje bezradnego Burkiego. Egzekucje Borussi zakończył już w doliczonym czasie gry Nicolas Gonzalez. 5-1 dla Stuttgartu, Borussia na kolanach, a Lucien Favre's w szoku. Czy to jego ostatni mecz na ławce trenerskiej BVB? Pokażą najbliższe tygodnie. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu przyszłego roku i wciąż nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

Borussia Dortmund - Vfb Stuttgart 1:5 (1:1)

Bramki: Giovanni Reyna (39) - Silas Wamangituka (26-karny, 52), Philipp Forster (60), Tanguy Coulibaly (63), Nicolas Ivan Gonzalez (90+2)

BVB: Roman Burki - Emre Can, Mats Hummels, Manuel Akanji (86 Dan-Axel Zagadou) - Mateu Morey, Jude Bellingham (65 Nico Schulz), Axel WItsel, Raphael Guerreiro (86 Youssoufa Moukoko) - Jadon Sancho (86 Julian Brandt), Giovanni Reyna - Marco Reus

Vfb: Gregor Kobel - Konstantinos Mavropanos (88 Pascal Stenzel), Waldemar Anton, Marc-Oliver Kempf - Silas Wamangituka (67 Roberto Massimo), Wataru Endo, Borna Sosa - Philipp Forster (77 Lilian Egloff), Orel Mangala - Mateo Klimowicz (88 Darko Churlinov), Tanguy Coulibaly (67 Nicolas Gonzalez)